Hit enter to search or ESC to close

 

 

 

 

 

SERKAN ACAR

      KİMDİR?

1980’li yılların başlarında Kayseri’de dünyaya gelen Serkan Acar, 2004 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi iktisat bölümünü, 2006 yılında ise Atılım Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı (MBA)’nı tamamlayarak mezun oldu.

Satış işi ile üniversite yıllarında tanıştı. Lisans öğretimi sonrası Kayseri’de 30 yıllık tecrübeye sahip bir tekstilcinin yanında satış elemanı olarak ilk resmi işine başladı. Bu süre zarfında satışın tezgahından, müşteri tiplerine, tekniklere ve satışın temel kavramlarına kadar bir çok deneyim elde etti.

Serkan Acar

MBA yaptığı dönemde ise Ankara’da sigorta ve emlak sektöründe belirli dönemlerde çalıştı. Devamında Ekonometri dergisinin reklam biriminde çok kısa da olsa çalışma fırsatı buldu. Tüm bu farklı sektör deneyimleri, satış işinde tecrübesini artırmasına sebep oldu.

Askerlik görevinden hemen sonra, bankacılık ve finans sektöründe işe başlamış olup, ticari pazarlama ve kobi bankacılığı birimlerinde yönetmen pozisyonunda çalışarak, daima satışın içerisinde oldu. Kurumsal bankacılığın kendisine kazandırdığı yepyeni bakış açısı, müşteri ilişkileri yönetimi, kurumsal imaj ve etkili iletişim gibi birçok konu satış mesleğine verdiği değeri kat kat arttırdı. Satışın jazz halini, haz halini ve kısaca bir çok halini yaşadı bu yıllarda.

2015-2018 yılları arasında ise bambaşka bir sektör ile tanışarak, Elektrik Perakende satış sektörüne geçiş yaptı. Alarko Enerji grubuna bağlı MEPAŞ’da İşletme Sorumlusu olarak çalıştı. Niğde İlinin de kurucu işletme müdürü olarak faaliyet göstermiştir. Satışın enerjisini ve bitmez tükenmez bilmeyen halini gördü bu dönemde.

2018 yılında aldığı ani bir kararla, hayallerinin peşinden koşmaya, satış içinde bir ömür geçirmek ve satışın her halini yaşamak ve yaşatmak adına kendi işini kurmak için yola çıktı.

2019 yılında Serkan Acar Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurarak, eğitim faaliyetlerine başlamış ve satış mesleğine değer katmak adına hayallerinin peşinden koşmaya devam etmektedir.

Doğa ve teknoloji tutkunu olup, kendisini gelecek için geliştirmeye ve insanlığa faydalı olmaya adamıştır.

Evlidir ve bir oğlu vardır.